Nike neemt afscheid van de middenvelder: CTR360 "Lights Out"

Het laatste hoofdstuk van het verhaal over Nike’s CTR360-collectie is geschreven. Met de opkomst van de nieuwe Magista Obra aan de horizon, neem Nike afscheid met een van zijn meest geliefde collectie. Zij doen dit op symbolische wijze door het licht uit te doen en de CTR360 Maestri III zijn laatste ronde te laten maken, voordat de Magista Obra overneemt. Deze vrijdag zeggen we dag en tot ziens tegen de legendarische middenvelder met deze gelimiteerde partij van CTR360 "Lights Out".

Een herfstdag in 2009 presenteerde Nike hun nieuwe collectie, CTR360 Maestri I voor de wereld. Een voetbalschoen ontworpen voor de controllerende middenvelder, die met zijn preciese passen en sublieme techniek het beslissende verschil kan maken. Nu eindigt Nike zelf deze na drie hoofdstukken met een voetbalschoen die de harten van veel voetballers over de hele wereld heeft veroverd.

Neem afscheid met de laatste CTR360. Koop hem nu - voor €225.

Denis Dekovic, Design Chef bij Nike Football, erkent de spelers liefde voor de controle voetbalschoen, maar benadrukt ook de noodzaak om de de tijd mee te volgen: "Het spel heeft zich veranderd en dat heeft ons geleid tot nieuwe innovaties voor onze spelers. Dit betekent dat niet onze CTR360 zullen blijven innoveren, maar we weten dat deze schoen vele fans heeft, dus we nemen afscheid met iets heel bijzonders.”

Deze nieuwe en allerlaatste CTR360 Maestri zal alleen verschijnen in een Limited Edition en elk paar is voorzien van een heel uniek serienummer. Het design komt in een helemaal black-out versie en dat is zowel een symbolische manier om afscheid te nemen maar ook een poging om vele spelers wens voor een geheel zwarte voetbalschoen tegemoet te komen.

"We weten dat onze spelers van zwarte voetbalschoenen houden, net zo veel als ze er ook van houden zich uit te drukken via kleuren. We vonden het idee om het licht uit te doen op de CTR360 en dachen dat een black-out versie een mooie manier was om afscheid te nemen,” zegt Denis Dekovich.

Ben je dol op dit "Lights Out" model? Koop het dan hier - slechts €225.

Er is natuurlijk geen reden om nieuwe technologieën te introduceren op een vertrekkende voetbalschoen, en daarom is dit model dan ook hetzelfde als we kennen van de derde en laatste generatie uit de CTR360-collectie. Het bovendeel is dus nog steeds gemaakt met het synthetische en leren-achtige materiaal Kanga-Lite 2.0. Sinds de eerste Maestri is Kanga-Lite een deel van het bovendeel geweest, en met Nike’s ontwikkeling van de schoen is het synthetische leer een materiaal geworden, dat een persoonlijke en comfortabele fit garandeert en tegelijkertijd zorgt het voor een natuurlijk balgevoel.

Het bovendeel heeft natuurlijk ook een coating van Nike’s ACC-technologie die een goede grip op de bal biedt ongeacht de weersomstandigheden. De blijvende controle over de bal is een belangrijk element voor de controlerende middenvelder, daarom heeft Nike ook de CTR360 voorzien van een 3D controlezone, die uit acht lamellen bestaat op de binnenzijde van de voet. Het idee achter de acht kleine platen is het creëren van een oppervlak dat voor meer stabiliteit zorgt bij het temmen en passen van de bal.

Haast je en krijg je eigen gelimiteerde paar - voor €225.

Het is met gemengde gevoelens dat we de presentatie van het allerlaatste model volgen. DE voetbalschoen is erg geliefd door vele voetbalspelers en het is nooit leuk om afscheid te moeten nemen met iets waar je van houdt. Als we eraan denken wat ons te wachten staat, verheugen we ons ook op de toekomst. Maar voordat we te veel ernaar uit kijken, nemen we afscheid van deze laatste CTR360 Maestri "Lights Out" op behoorlijke wijze.

Verlies geen tijd. Neem afscheid met CTR360 nu - slechts €225.

Nike kan niet een mooiere en meer stijlvol afscheid nemen met CTR360 Maestri dan met deze black-out "Lights Out" versie. Er is iets heel exclusiefs over een black-out voetbalschoen en exclusiviteit is het minste van wat deze CTR360 Maestri voetbalschoen verdient. Wil jij een paar laatste woorden aan Nike’s controlerende middenvelder zeggen? En waar ligt deze versie op je ranglijst? We willen graag je mening weten, dus schrijf een commentaar hieronder.