Vandaag: Bespaar 50% op trainingskleding

's Werelds beste voetbalwinkel

23.04.2018

Geschreven door Jesper Bakker

Unisport is een van Europa's leidende online voetbal retailers van voetbalschoenen, -shirts en andere uitrusting. Buiten de verkoop van voetbaluitrusting om is Unisport ook een wereldwijd mediakanaal met voetbalgerelateerde content. Vanuit onze thuisbasis in Kopenhagen bieden wij al 20 jaar lang een premium service aan voetbalspelers en voetbalfans van over de hele wereld aan. Naast een Flagship Store in hartje Kopenhagen, heeft Unisport locale webshops in Nederland, Denemarken, Zweden, Noorwegen, Finland, Duitsland, Frankrijk en Oostenrijk. Bovendien bieden wij onze service en expertise aan voetbalfans van over de hele wereld aan middels onze unisportstore.com website.

Een rijke voetbalgeschiedenis van 20 jaar

In 1995 zag Unisport voor het eerst het levenslicht in Denemarken. De aftrap van het bedrijf vond plaats in een klein appartement in Skydebanegade in Kopenhagen, waar Unisport werd opgericht door ondernemer en trouwe Tottenham-fan, Henrik Larsen.

Na slechts een half jaar in Skydebanegade was het alweer tijd voor een grote verandering. Het toen nog jonge Unisport verhuisde naar een grotere locatie in Istedgade, op slechts een steenworp afstand van de eerdere locatie. Toentertijd hielden we ons al bezig met onze grootste passie: het aanbieden van voetbalshirts van over de hele wereld. De winkel had een sterke aantrekkingskracht op mensen van over de hele wereld; fans die de wereld van de voetbalshirts wilden verkennen waren bij ons aan het goede adres.

Het lange verblijf aan de 'Vesterbro Torv' en het begin van het online avontuur

Weer een half jaar later bleek de locatie aan de Istedgade te klein geworden voor het snel groeiende Unisport. De verhuizers werden dus nogmaals ingeroepen om ditmaal te verhuizen naar de Vesterbrogade 45. De lokale en trouwe fans van Unisport zullen een speciale plek in hun hart hebben voor deze locatie. Dit was immers de Unisport thuisbasis voor maar liefst 10 jaar lang.

De lat werd nogmaals verlegd toen de winkel op de Vesterbrogade werd uitgebreid met een extra verdieping. Hiermee werd de eerste afdeling van Nike Football in Denemarken een feit. Deze uitbreiding maakte het mogelijk om de droom van een allesomvattende voetbalwinkel te realiseren, aangezien Unisport vanaf dat moment ook voetbalschoenen aan onze langzamerhand steeds trouwer wordende klantenbasis te verkopen. Hiermee begon tegelijkertijd de droom om tot de beste voetbalshops in Europa te behoren vaste vormen aan te nemen.

Unisport gaat het online avontuur aan

In 2002 was met de oprichting van de website unisport.dk het moment aangebroken om ook de wereld van het internet te bestormen. De online business kwam langzaam op gang, maar met het EK van 2004, de groei van de e-commerce en de ontwikkeling van de Unisport website groeide het aantal klanten gestaag.
In het eerste decennium van dit millennium groeide de e-commerce explosief en in de zomer van 2006 verhuisden we naar Vesterbrogade 15 en 17. De fysieke winkel kreeg ook een nieuwe thuisbasis tegenover de wereldberoemde hoofdingang van Tivoli in Kopenhagen. Spannende tijden in een nieuwe omgeving - niet alleen voor ons, maar ook voor onze steeds maar groeiende aantal loyale klanten.
Het aantal medewerkers werd in het eerste jaar op de nieuwe locatie steeds meer, en gloednieuwe posities binnen het bedrijf werden geboren. Innovatie stond altijd op nummer 1, en het nu bekende Unisport WebTV concept werd bedacht. Ons geheel eigen WebTV kanaal, waar recensies van voetbalschoenen, interviews met voetballers en productvideo's centraal staan. Tegelijkertijd werd ons aantal volgers op social media steeds meer - toentertijd alleen nog op Facebook. Tot slot werd een klein team samengesteld om dagelijkse blogs te schrijven over de nieuwste voetbaluitrusting. We deden dit alles om onze klanten een rijkere ervaring te kunnen bieden, en hen bekend te maken met alle ins en outs die nodig zijn voor een degelijke, voetbal-gerelateerde winkelervaring.
Nieuwe doelen werden geformuleerd en het aanbod van producten groeide gestaag. Het ultieme doel was om ervoor te zorgen dat Unisport wereldwijd een breed en diep assortiment kon aanbieden. Dit is tot de dag van vandaag een van de kernwaardes van Unisport.

Unisport Team Sport

Na drie jaar van het verder ontwikkelen van de Unisport website, was het tijd voor weer een nieuwe uitbreiding - Unisport Team Sport. Een nieuwe afdeling die zich bezighoudt met voetbalclubs en bedrijven die op zoek zijn naar een deskundig advies bij het shoppen naar kleding en shirts voor hun team. Er werd een nieuwe showroom gebouwd, en Unisport Team Sport bracht een nieuwe catalogus uit, geleid door een van de loyale 'spelers' van het snelgroeiende Unisport team.

In 2018 lanceerden we Unisport Team Sport als een online service. Dit maakte het voor voetbalclubs, bedrijfs- en vriendenteams van over de hele wereld mogelijk om gemakkelijk tenues voor hun teams te bestellen met volledige flexibiliteit. Naast het aanbieden van premium team tenues, maakten we het voor werkelijk iedereen mogelijk om gesponsord te worden door Unisport in ruil voor extra kortingen.

Van Valby naar Kopenhagen Sydhavnen

Tijdens de winterstop van de Deense Superliga aan het begin van 2010, werkte het volledige Unisport team zich in het zweet. Ditmaal werd er afscheid genomen van Vesterbro, zowel door ons magazijn als de kantoren. We verhuisden namelijk wederom naar een nieuwe thuisbasis, ditmaal aan de Gammel Køge Landevej in Valby, net buiten Kopenhagen.
De snelle groei in Denemarken, in combinatie met de intrede van Unisport in Zweden, Noorwegen, Finland en Nederland, resulteerde in een kort verblijf in deze locatie van slechts drie jaar. In de winter van 2013 konden we verhuizen naar ons prachtige kantoor aan de Bådehavnsgade 38 in Kopenhagen Sydhavnen; de plek die we nu nog steeds ons thuis noemen.
Tegen het einde an 2015, vlak voor Kerst, openden we de deuren van onze gloednieuwe Flagship Store in hartje Kopenhagen. Ditmaal was het doel om meer dan alleen een premium voetbalwinkel te creëren; we wilden een volledig unieke voetbalervaring in leven roepen. Met continu veranderende 'initiative areas', een voetbalmuseum in de trappengang, touchscreens om producten te ontdekken een een kooi waarin je schoenen kan uittesten hebben we onze digitale voetbalervaring vertaald naar de echte wereld en dit gecombineerd met de beste aspecten van de fysieke kleinhandel. En hier zijn we extreem trots op.

Met prijzen bekroonde e-commerce

We hebben de 'user award' tweemaal gewonnen - in 2011 en 2012. We wonnen de Social Commerce award in 2012, als resultaat van het combineren van e-commerce en social media. In 2013 wonnen we zowel de B2C als de E-commerce Gold award als de beste webshop van Denemarken. Door het winnen van die laatste kregen we de kans om de eer van Denemarken op de grote internationale scène te verdedigen. Ondanks het feit dat we tussen de grootste en beste van Europa stonden, werden we bekroond met Europees Brons, en namen we de derde plaats in van de beste webshops van Europa.
Het daaropvolgende jaar, in 2014, stonden we nogmaals in de spotlights. Ditmaal namen we de Cross Border award mee naar huis. Een bewijs dat ons concept ook in andere landen perfect werkt. Iedere award is een grote erkenning van de kracht van ons team, waarin iedereen hard werkt om het verschil te maken.

Van het vroege begin in 1995 tot 's Werelds Beste Voetbalwinkel

Het begon allemaal met voetbalshirts in 1995. Vandaag de dag vind je bij ons voetbalshirts van iedere uithoek van de wereld, een gigantisch aanbod van voetbalschoenen en al het andere voetbalgerelateerde wat je maar kan bedenken. Ons team bestaat inmiddels uit meer dan 100 werknemers. We hebben een WebTV kanaal met meer dan 130 miljoen views, Instagram-, Snapchat, YouTube- en Facebook accounts met meer dan 2 miljoen volgers in totaal, en een dagelijkse stroom van nieuws die je up-to-date houdt over alle nieuwe en fantastische voetbalproducten. Met andere woorden; onze passie is om onze kennis met jou te delen, en wij werken zo hard als we maar kunnen om jou te transformeren in een even grote nerd als wij, als het gaat om voetbalschoenen, voetbalshirts, keepershandschoenen, scheenbeschermers en alle andere voetbalgerelateerde producten.
Bovendien bieden wij je een zeer snelle internationale bezorging, telefonische ondersteuning op alle werkdagen en een perfecte score op Trustpilot.nl. Jij staat bij ons altijd centraal.
Wij blijven continu in beweging en richten al onze pijlen op verbetering. Wij hebben ons einddoel nog niet bereikt - wellicht zal dat nooit lukken. Een ding is echter zeker: wij doen alles om je de allerbeste ervaring te geven; voor, tijdens, en na je bezoek aan ons.
Dit is #unisportlife